27 yıl ilkin dondurulan embriyo, yeni bir üstün derece elde etti

Gelişen teknoloji ile beraber sıhhat alanında değişik rekorlara tanık olmaya devam ediyoruz. Tina Gibson, 1992 senesinde dondurulan embriyo ile hamile kalmayı başardı. 27 yıl ilkin dondurulan embriyo yeni bir üstün dereceli ile gündeme geldi.

Çin aşısında endişelendiren haberler

Çin aşısında endişelendiren haberler

Türkiye’ye de bu ay gelecek Çin’de geliştirilen aşı CoronaVac için ortaya tatsız bazı haberler ortaya çıktı. İşte aşı hakkında haberler:

27 yıl ilkin dondurulan embriyo, yeni bir üstün derece elde etti

Sıhhat sektöründeki gelişmeler yardımıyla aileler tüp bebek ve taşıyıcı anne benzer biçimde değişik yöntemlerle evlat sahibi olabiliyor. Her ne kadar nadiren karşımıza çıksa da dondurulan embriyo ile evlat sahibi olmak bu yöntemlerden biri.

27 yıl önce dondurulan embriyo yeni bir rekor kırdı

Tina ve Ben Gibson, yaşadıkları sıhhat sorunları sebebiyle evlat sahibi olamıyordu. 2016 senesinde başvurdukları Ulusal Embriyo Bağış Merkezi’ne başvuran aile, embriyo bağışı yardımıyla Emma Wren Gibson adıını verdikleri evlatlarına kavuştu.

26 Ekim 2020‘de yine anne olan Tina Gibson, 1992 senesinde dondurulmuş embriyo ile hamile kalmayı başardı. Molly adını verdikleri evlatlarının ablası ile aynı yıl Ulusal Embriyo Bağış Merkezi’ne bağışlandığı açıklandı.

NEDC Başkanı ve Tıp Direktörü Dr. Jeffrey Keenan, ” Şubat ayında Tina’ya naklettiğimiz embriyo sonucunda Molly adlı bebeğim doğumuna tanık olduk. Embriyo bağışı, genetik olarak bir hanıma ilişik olmayan embriyoların rahmine aktarılması olarak tanımlanabilir. Yasal olarak evlat edinme yönteminden değişik olsa da embriyo bağışı ile evlat sahibi olan aileleri de evlat edinme kategorisinde değerlendiriyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Bazı bilim adamları dondurulan embriyoların yaşlanabileceğini ve bunun doğacak olan kişilere tesir edebileceğini iddia ediyor. Hemen hemen bu mevzuda herhangi bir kati informasyon yer almıyor.

EmbriyoEmbriyo bağışıJeffrey KeenanTina Gibson

#post_detail_content .tags_sdn_posts { margin-top:15px;height:36px;overflow:hidden; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a { border: 1px solid #ddd; background: #a5a5a5; color: white !important; padding:2px 10px; font-size:12px; font-weight:düzgüsel; display:inline-block; margin:2px; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a:hover { opacity:.7; }

 

faydanılan kaynak https://shiftdelete.net/27-yil-once-dondurulan-embriyo-yeni-bir-rekor-kirdi