ABD Ordusu zihin okuma platformu oluşturacak!

ABD merkezli C4ISRNET adlı internet sayfasına nazaran, ABD Ordusu sinirbilim alanındaki araştırmaları teşvik etmek için bir projeye fon sağlıyor. Askerlerin cenk alanında birbirleriyle yazışma kurmasını sağlayacak bir zihin okuma sistemi oluşturmayı hedefliyor. 

Pamuk şeker makinesi kullanarak N95 maskesi yaptı!

Pamuk şeker makinesi kullanarak N95 maskesi yapmış oldu!

N95 maskesi için yeni filtrelerini pamuk şeker makinesi kullanarak üreten Bandi, uygun fiyatlı bir alternatif yol sunuyor. İşte detaylar:

ABD Ordusu zihin okuma platformu için 6,25 milyon dolar ayırdı

ABD ordusu, deneysel bir telepati projesinin olasılıklarını ve geleceğin savaşındaki potansiyel uygulamalarını keşfetmeye kesin. Süreci hızlandırmak için Ordu Araştırma Dairesi (ARO) önümüzdeki beş yıl içinde araştırmaya 6,25 milyon dolar ayırdı.

Zihin okuma teknolojisinin gelişmesi mevzusunda uzmanlara iyi mi güvence verileceği 20 yıla kadar sürebilir. ARO sinirbilimcileri, beyin tarafınca üretilen nöronal sinyalleri çözmeyi ve çözümleme etmeyi öğrendiklerini çoktan duyurmuşlardı.

Bireysel sinyalleri izole etmek, kelimenin tam anlamıyla zihin okuması değildir. Gene de, bilgisayarların bu tarz şeyleri yorumlamasına destek olmak için bireysel mesajların anlamını ve amacını belirlemede bir dönüm noktası diyebiliriz.

zihin okuma

ARO araştırmacıları, hususi bir algoritma ve gelişmiş matematik kullanarak, hangi beyin sinyallerinin hareketi yönlendirmek için çalıştığını ve hangilerinin davranışla ilgili bulunduğunu belirleyebildiler. Bu iki tür sinyali öteki mesajlardan ayırmayı başardılar.

Sonucunda bilim adamları, bilgisayarların düşüncelerine nazaran askerlerin beyinlerine geri bildirimde bulunmuş olduğu bir sistem oluşturmak istiyor. Amaç, yaşamı tehdit eden durumlarda davranışı düzeltmektir. Saha askerleri arasındaki sessiz yazışma, harpte zihin okuma sistemlerinin geliştirilmesinde bir sonraki mantıksal adım olacak.

Bilim adamları şimdi beyin sinyallerinin örneklerini toplamak ve karşılaştırmak için laboratuvar maymunları ile deneyler yapıyorlar. ARO uzmanları, değişen teknolojinin hemen hemen başlangıç ​​aşamasında sadece durumun önümüzdeki yıllarda değişeceğine inanıyor.

abdokumaordusuplatformsinirbilimzihin

#post_detail_content .tags_sdn_posts { margin-top:15px;height:36px;overflow:hidden; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a { border: 1px solid #ddd; background: #a5a5a5; color: white !important; padding:2px 10px; font-size:12px; font-weight:düzgüsel; display:inline-block; margin:2px; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a:hover { opacity:.7; }

 

faydanılan kaynak https://shiftdelete.net/abd-ordusu-zihin-okuma-platformu-olusturacak