Amazon eczane işine de girdi: İşte Amazon Pharmacy

Amazon dünyanın en büyük, eski ve sevilen alışveriş tabanlı şirketi. Yalnızca alışveriş değil oyun ve içerik seyretme şeklinde çeşitli hizmetler de sunan şirket şimdi de Amazon Pharmacy adıyla eczane işine giriyor. Ortalama iki yıl ilkin PillPack ile ortaklık kuran(satın alarak) Amazon, dijital ilaç mağazası olarak işlerine salı(dün) günü itibarıyla başladı.

Arçelik, Amazon’u neden seçti?

Arçelik, Amazon’u niçin seçti?

Milyonlarca şahıs tarafınca kullanılan Amazon ve ülkemizin önde gelen şirketlerinden Arçelik ortaklığı hakkında söyleşi ettik.

Rekabetçi dijital eczane hizmeti Amazon Pharmacy

Amazon bu hizmet yardımıyla pek fazlaca sigorta türünü de kapsayan satışlarını gerçekleştirebilecek. Bilhassa koronavirüs salgını döneminde insanoğlu eczanelere gidip ilaç almakta zorlanabiliyor. O şekilde ki koronavirüs teşhisi koyulmuş insanoğlu eğer tek yaşıyorsa ilaçlarını almak için eczaneye gidiyor ve insanlara bulaştırma riski taşıyordu. O şekilde olacak ki Amazon bu dönemdeki problemi da çözmek adına dijital ilaç mağazasının açılışını erken gerçekleştirmiş oldu.

Amazon’un bu yeni hizmetinden ilkin reçeteli ilaçları satın almak isteyen kişiler PillPack’e yönlendiriliyordu. Şimdi ise Amazon Pharmacy ile bunu gerçekleştirebiliyorlar. 18 yaş üstü kişilere hizmet verecek bu yeni eczane, kullanıcı profilinin doğru bir halde doldurulmasıyla; kişinin alması ihtiyaç duyulan ilaçlar, alerjiler ve sıhhat durumu kayıt altına alınmış oluyor.

Amazon Pharmacy-00

Kayıt olup tüm temel detayları doldurduktan sonrasında da reçetenizi Amazon’a göndermeniz gerekiyor. Siparişleriniz için ister sigortalı olun ister sigortalı olmayın gene de ödeme yapabilirsiniz. Burada garip bir detay bulunuyor. Amazon sigortası olmayan hastalar için indirim vermekle kalmıyor bununla beraber 2 gün parasız teslimat hakkını da sunuyor. Herhangi bir hususi durumda Amazon’un 7/24 çalışan eczacılara haiz olduğu ve soruların sorulabileceği de belirtiliyor.

Şu an için ABD’deki bir çok eyalette hizmete oluşturulan Amazon Pharmacy, bununla beraber firmanın en kazançlı müşterileri olan Prime üyelerine başka bir yarar sağlıyor zira şirket, dünya genelinde 150 milyondan fazla Prime üyesi bulunduğunu söylüyor ve bu hizmetten yararlanma potansiyelleri var.

amazonamazon çevrim içi eczaneamazon eczane hizmetiAmazon Pharmacydijital eczaneeczane

#post_detail_content .tags_sdn_posts { margin-top:15px;height:36px;overflow:hidden; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a { border: 1px solid #ddd; background: #a5a5a5; color: white !important; padding:2px 10px; font-size:12px; font-weight:düzgüsel; display:inline-block; margin:2px; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a:hover { opacity:.7; }

 

faydanılan kaynak https://shiftdelete.net/amazon-eczane-isine-de-girdi-iste-amazon-pharmacy