Bakan Koca Çin aşısının başarı oranını deklare etti

Koronavirüs, bir süredir geliştirilen tedavi şekilleri ve aşılar ile gündeme geliyor. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Çin aşısının başarı oranı hakkında informasyon verdi. Ek olarak İngiltere tarafınca meydana getirilen mutasyon açıklamasına değinen Koca, yoğun bakım oranlarını deklare etti.

Çin koronavirüs aşısını yine erteledi

Çin koronavirüs aşısını gene erteledi

Brezilya, Sinovac Biotech’in geliştirdiği, CoronaVac isminde COVID-19 aşısının etkili bulunduğunu sadece 3. faz sonuçların ertelendiğini deklare etti.

Bakan Koca, Çin aşısının başarı oranı ve detaylarını deklare etti

Bugün meydana getirilen basın toplantısının gündemi İngiltere tarafınca meydana getirilen mutasyon açıklaması ve Çin aşısıydı. Çin aşısı hakkında izahat meydana getiren Bakan Koca, ” Sipariş ettiğimiz aşılar Pazar günü yola çıkıyor. ” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, Çin aşısının başarı oranı hakkında bilgi verdi

Ülkemizdeki günlük olay sayılarının ilk pik döneminde 80 bin civarı bulunduğunu belirten Bakan Koca, İngiltere’nin artan olay sayısını mutasyona bağlayarak izahat yapmasını eleştirdi. İngiltere tarafınca meydana getirilen açıklamanın yanlış bulunduğunu belirten Koca, ” Mustasyon süreci Eylül ayında başladı. Vatanımızda her 1 milyon nüfus başına ölüm sayısı yalnız 216 ve bu kıymet öteki ülkelerle karşılaştırıldığında fazlaca düşük kalıyor. ” dedi.

Çin aşısının başarı oranının yüzde 91.25 bulunduğunu belirten Koca, ” Birçok ilde yoğun bakım ünitelerimiz yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Kocaeli yüzde 45, Adana yüzde 50 ve Antalya’da yüzde 30 oranında olay düşüşü sağlandı. Ek olarak İstanbul’da da ciddi düşük mevcut. Bu da poliklinik başvurularına yüzde 50, yoğun bakımda ise yüzde 20 düşüş sağlamış oldu. ” ifadelerini kullandı.

çin aşısıçin aşısı başarı oranıBakan Kocaingiltere kovid mustasyonu

#post_detail_content .tags_sdn_posts { margin-top:15px;height:36px;overflow:hidden; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a { border: 1px solid #ddd; background: #a5a5a5; color: white !important; padding:2px 10px; font-size:12px; font-weight:düzgüsel; display:inline-block; margin:2px; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a:hover { opacity:.7; }

 

faydanılan kaynak https://shiftdelete.net/bakan-koca-cin-asisinin-basari-oranini-acikladi