Cumhurbaşkanı yeni koronavirüs kısıtlamalarını deklare etti

Koronavirüs ile savaşım devam ederken İzmir’de yüzlerce kişinin yaralandığı ve yaşamını kaybetmiş olduğu büyük bir zelzele yaşandı. Zelzele hakkında lüzumlu önlemlerin alınmaması ve toplumsal medya üstünden meydana getirilen paylaşımlara yönelik lüzumlu emek harcamalar yapılıyorken koronavirüs hakkında yeni düzenlemeler de geldi. Bununla beraber bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan bir izahat yapmış oldu. Yapmış olduğu açıklamada yenikoronavirüsü kısıtlamaları geldi.

Koronavirüsünü ağır atlatanlarda yan etki: IQ düşüyor!

Koronavirüsünü ağır atlatanlarda yan tesir: IQ düşüyor!

Koronavirüsünün yeni yan tesiri ortaya çıktı. Yeni meydana getirilen çalışmalarda, hastalığı ağır geçiren kişilerde koronavirüsü IQ düşürüyor.

Yeni koronavirüsü kısıtlamaları kapsamında 22.00’de hizmetler sonlanmış oluyor

Hem dünya hem Türkiye gündemi oldukça sıcakken, koronavirüs halen bir gerçeklik olarak karşımızda duruyor. Virüsün yayılma hızında bir azalma olmazken, alınan önlemler İngiltere, Almanya ve İtalya şeklinde ülkelerde geri döndü. Türkiye’de olay sayılarında istenen azalma görülmediği için bazı engellemeler geri döndü. Bu kapsamda artık karantina dönemindeki şeklinde işletmelerin birçoğu 22.00’de kapanacak.

yeni koronavirüsü kısıtlamaları

Türkiye genelinde yaşanmış olan gelişmeler arkasından kontrollü sürece yeniden girileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şu şekilde devam ediyor:

”Türkiye genel olarak kontrollü bir süreç yaşıyor. Kendi geliştirdiğimiz aşıları, bahar aylarıyla beraber yurttaşlarımızın hizmetine sunacağız. İstanbul’da yaşayan yurttaşlarımızdan daha çok duyarlılık temenni ediyorum. Bu çerçevede Türkiye genelinde geçerli olacak şekilde şu hususları kamuoyuyla paylaşmak isterim.

Türkiye genelinde geçerli olmak suretiyle {özel sektör} ve kamuda esnek mesai uygulaması teşvik edilecek. Pazar ve marketlerde denetim artırılacak. Lokanta, restoran, hastane, berber, nikah, düğün, salonu, halı saha, tiyatro, beyaz perde ve benzeri iş yerlerinde hizmetler saat 22.00’de sona erecektir.”

Bu kapsamda saat 22.00 itibarıyla sosyalliğin yüksek olduğu alanlardaki hizmetler sonlanmış oluyor. Karantina dönemindeki şeklinde paket servis icra eden restoranların açık olacağı belirtiliyor.

5g ve corona virüsü bağlantısıcorona virüscorona virüsükoronavirüskoronavirüs türkiyekoronavirüsü kısıtlamalarıTürkiye gündemi

#post_detail_content .tags_sdn_posts { margin-top:15px;height:36px;overflow:hidden; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a { border: 1px solid #ddd; background: #a5a5a5; color: white !important; padding:2px 10px; font-size:12px; font-weight:düzgüsel; display:inline-block; margin:2px; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a:hover { opacity:.7; }

 

faydanılan kaynak https://shiftdelete.net/cumhurbaskani-yeni-koronavirus-kisitlamalarini-acikladi