Dijital Dünyaya Açılan Kapı

Dijital dünya hepimizin bildiği gibi, dünyaya açılan bir kapı niteliği taşıyor. Tek tıkla, dünyanın bir ucundan, farklı insanlar ile etkileşime girip, ürün veya hizmet satabiliyor veya ürünlerimizi tanıtabiliyoruz.
Günümüz ekonomi sisteminde, ister küçük çapta bir firma, ister orta ölçekli bir işletme, isterse de büyük şirketler olsun, her firmanın bir internet sitesi olması gerektiğini artık hepimiz biliyoruz. Tüm insanlar interneti aktif bir şekilde kullandığından, oluşturduğumuz web siteleri, firmaların internet üzerinde bulunan vitrini haline geliyor. Fakat web tasarım hizmetleri doğru olarak ele alınmadığında, pozitif katkıdan ziyade firmalara olumsuz etki bile edebiliyor. Firmalar web sitelerinden yarardan çok zarar görüyor ve bu da firmanın kurumsal kimliğinde yara açıyor. Peki firmalara web tasarım hizmetleri verirken nelere dikkat etmeliyiz? Ben web tasarım servisleri hususunda belirlediğim bazı kriterleri göz önüne alarak çalışıyorum.
Web Tasarım, Firmanızın Kültürünü Lanse Etmeli
Web tasarım ele alınırken bir bütün olarak ele alınmalı. Kurumsal kimlik, web sitesi ve seo kavramları da web tasarımın içine entegre edilmelidir. Bu nedenle, web tasarım için öncelikle müşterilerimi dinliyorum ve onlar hakkında genel bir izlenim edindikten sonra işlemlere başlıyorum. Çünkü bir firmanın web sitesi, o firmanın kültürünü ve imajını dijital dünyaya açacak kapıdır. Web tasarım yaparken şu teknik ayrıntılara da dikkat ediyorum.
Kurumsal kimlik tamamen web sitesine aktarılmalı
Web sitesi responsive olarak kodlanıp, tüm cihaz ve çözünürlüklerde problemsiz çalışması sağlanılmalı
Web tasarım W3C standartlarına uygun olmalı
Google PageSpeed ve Gtmetrix gibi sitelerden yüksek puan almalı
Tamamen arama motorlarına uyumlu şekilde yapılandırılmalı
Son teknolojiler (html5 ve css3 gibi) kullanılmalı
Web trendleri takip edilip, buna göre tasarım yapılmalı
Web sitesinin SEO çözümleri araştırılmalı
Web sitesinin SEO inşası yapılmalı
Anahtar kelimeler araştırılıp, SEO konusunda destek verilmeli
Görseller optimize edilmeli
JavaScript ve CSS kodları sıkıştırılıp, ziyaretçinin web sitesine daha hızlı girmesi sağlanmalı
Talep edildiği takdirde web sitesine dil opsiyonları koyulmalı
Sitelere dinamik içerik kazandırılmalı
Eğer yukarıdaki etik ve teknik detaylar ile web tasarım hizmetlerinizi yapılandırırsak, kısa zamanda arama motorları üzerinde de başarılı olunup, dijital dünyadan karlı şekilde çıkabiliriz.
Neler Yaparım?
Wordpress uzmanı olarak, WordPress konusunda kurumsal firmalara ve şahıslara web tasarım ve danışmanlık hizmetleri veririm. Web trendlerini takip ederek, kurumların dijital dünyaya problemsiz şekilde açılmasını sağlarım.
Arama motorları optimizasyonu (seo) konusunda uzman seviyede bilgim bulunmaktadır. Web tasarım yapmadan önce, yapılacak işin analizini çıkartıp, arama motorları konusunda, üst sıralara nasıl çıkacağının hesaplamasını yaparım. Tasarladığım web siteleri, arama motorlarına uyumlu, W3C standartlarına uygun web siteleri olur. HTML5 ile farklı trendleri yakalayıp, CSS3’ün yenilikçi yapısını kullanırım. Web sitelerini hızlı açılan, çabuk yüklenen yalın kodlama ile tasarlarım.
Ayrıca wordpress uzmanı sıfatımla wordpress tema yapımında yer almaktayım. PHP’nin gücünü ve WordPress’in alt yapısını birleştiririm.
Bunların dışında en önemlisi dinleyip öyle üretiyorum.