İzmir depremi sonrası gündem oldu: HAARP teknolojisi

Neredeyse her büyük naturel afet sonrası dünyada birçok insan sebeplerini bazı teknolojiler ile bağdaştırıyor. Günümüzde en oldukça tartışılan teknolojilerden kabul edilen HAARP teknolojisi, İzmir depremi sonrası yeniden gündeme geldi. Peki gündemi meşgul eden HAARP teknolojisi nedir?

NASA’nın yeni çalışmasının değeri dudak uçuklatıyor

NASA’nın yeni çalışmasının kıymeti dudak uçuklatıyor

NASA,16 Psyche adıyla anılan asteroidin üstünde bir emek verme yapmış oldu. 2022 senesinde uzay aracı gönderilecek olan asteroide biçilen kıymet ise dudak uçuklattı.

İzmir depremi sonrası gündeme gelen HAARP teknolojisi nedir?

Topyekün teorisyenleri ve kati olmayan detayları web üstünden paylaşan kişilerin en oldukça üstünde tartışığı konulardan biri de şüphesiz ki HAARP teknolojisi. Düz dünya savunucuları ve aşı karşıtlarının da aralarında bulunmuş olduğu toplulukların sıkça adından bahsetmiş olduğu HAARP ne yazık ki düşünüldüğü şeklinde bir teknoloji değil.

İzmir depreminden sonra tekrar komplo teorilerine konu olan HAARP teknolojisi nedir?

İnternet kullanımının arttığı günümüz dünyasında düzmece haberler ve yanlış bilgiler toplumsal medya yardımıyla süratli bir halde yayılabiliyor. Bu sebepten dolayı insanların daha bilgili hareket etmesi için dünya üstünde medya okur yazarlığı ile ilgili birçok eğitici yazı bulunuyor.

HAARP (Yüksek Frekanslı Etken Aurorasal Araştırma Programı), iklim denetim silahı, zihin kontrolü ve suni zelzele sistemi şeklinde birçok komplo teorisiyle anılmaktadır. HAARP teknolojisi herhangi bir vapur ile taşınabilecek durumda değildir. Birçok kişinin toplumsal medya üstünden paylaşmış olduğu vapur görselleri petrol gemileri ve radar gemilerinden oluşmaktadır. Ortalama 130 dönüm alana yayılmış olan HAARP teknolojisini taşıyabilecek bir geminin hemen hemen üretilmediğini belirtmekte yarar var.

HAARP teknolojisi ELF ve VLFdalgaları vasıtasıyla iyonosfer katmanını incelemek için kurulmuştur. Birçok komplo teorisine mevzu olan değişen teknolojinin Alaska’da konumlandırılmasının en büyük sebebi deneylerin uzaydaki manyetik alan çizgileri süresince ilerlerken iyi mi sonuçlar doğurduğunu inceleyebilmektir. . Norveç tarafınca geliştirilen EISCAT ve Porto Rico’daki Arecibo sistemleri de HAARP teknolojisine benzer şekilde iş yapmaktadır.

HAARPHAARP nedirHAARP teknolojisiHAARP teknolojisi nedirHAARP İzmir depremiİzmir depremi HAARP

#post_detail_content .tags_sdn_posts { margin-top:15px;height:36px;overflow:hidden; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a { border: 1px solid #ddd; background: #a5a5a5; color: white !important; padding:2px 10px; font-size:12px; font-weight:düzgüsel; display:inline-block; margin:2px; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a:hover { opacity:.7; }

 

faydanılan kaynak https://shiftdelete.net/izmir-depremi-sonrasi-gundem-oldu-haarp-teknolojisi