Koronavirüs aşısının fiyatı belli oldu

Gündemden bir türlü düşmeyen koronavirüs için aşı emekleri tam gaz devam ederken Almanya’da kurucularının Türk olduğu bir şirket aşı bulduklarını duyurmuştu. Pfizer‘in BioNTech‘le geliştirdiği koronavirüs aşısının fiyatı belli oldu. Bu aşının koronavirüse karşı yüzde 90 oranında etkili olduğu söyleniyor ve bu oldukça coşku verici.

Türk bilim insanı aşı ile dünya gündemine girdi

Türk bilim insanı aşı ile dünya gündemine girdi

Koronavirüs aşısı üstünde binlerce bilim insanı çalışıyor. Değişik ülkelerden değişik sonuçlar gelse de bir tanesi oldukça ümit verdi:

Koronavirüs aşısının fiyatı belli oldu: Tek doz 159 TL

Koronavirüs aşısı üstünde binlerce bilim insanı çalışıyor. Değişik ülkelerden değişik sonuçlar gelse de bir tanesi oldukça ümit verdi. Geçen günlerde koronavirüsü için aşıda başarıya ulaştıklarını duyuran Türk bilim insanaları tüm dünyanın gündemine oturdu.

ABD merkezli Pfizer ile beraber geliştirdikleri koronavirüs aşısında yüzde 90 başarıya ulaştıklarını açıklayan Almanya merkezli BioNTech şirketi ve başındaki Hasret Türeci ve Uğur Şahin dikkat çekiyor.

Koronavirüs aşısının fiyatı belli oldu

T24’te yer edinen haberde yer verilen açıklamaya gore ABD ile meydana getirilen anlaşmada bir doz aşının 19,5 dolar (ortalama 159 TL) olacağı söylendi. Aşı çalışmalarının halen sürdüğü söylenirken Pfizer’in ABD ile temmuz ayında 1,95 milyar dolarlık antak kalma imzaladığı da açıklandı. Aşının iki doz olarak uygulanmış olduğu söyleniyor ve fiyatlandırmaya gore iki dozun ise 318 TL olacağı söyleniyor. Aşı hakkında daha ilkin meydana getirilen açıklamalara gore 2021 yılının ilk çeyreği bitmeden uygulanmayacağı söyleniyor.

Hasret Türeci ve Uğur ŞahinBioNTechcorona virüsücoronavirüskorona virüsükoronavirüsKoronavirüs aşısının fiyatı belli olduPfizersalgın

#post_detail_content .tags_sdn_posts { margin-top:15px;height:36px;overflow:hidden; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a { border: 1px solid #ddd; background: #a5a5a5; color: white !important; padding:2px 10px; font-size:12px; font-weight:düzgüsel; display:inline-block; margin:2px; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a:hover { opacity:.7; }

 

faydanılan kaynak https://shiftdelete.net/koronavirus-asisinin-fiyati-belli-oldu