Koronavirüs mutasyona uğradı! Türkiye’den ilk önlem

Koronavirüsün dünyada görülmesinin ilk yılı ardımızda kalırken, virüsün tesirleri sürmeye devam ediyor. Kısa süre ilkin ‘koronavirüs mutasyona uğradı’ haberleri ile sarsılan umutlar yerini alınan tedbirlere bırakmaya başladı.

İlk ilkin bildirildiği kadarıyla İngiltere’de görülen mutasyona uğramış yeni koronavirüs, başka Avrupa vatanlarında de tek tek karşımıza çıkıyor. Birleşik Krallık’ta süregelen bu ‘mutasyona uğramış koronavirüs’ ilerleyen süreçte minimum beş ülkede daha görüldü ve önlemler alınmaya başlandı. İlk önlemlerden birisi de dünyanın her yerine etken uçuşlar gerçekleştiren Türk Hava Yolları’ndan geldi.

Twitter’dan koronavirüs ile mücadele için yeni adım

Twitter’dan koronavirüs ile savaşım için yeni adım

Toplumsal medya platformu Twitter, COVID 19 pandemisi süresince aşı ile ilgili yalan data veren tweetleri platformundan kaldıracağını deklare etti.

Koronavirüs mutasyona uğradı, hangi önlemler alınıyor?

Koronavirüs salgınından 2021 senesinde acaba aşılar yardımıyla kurtulacak mıyız derken, bambaşka bir haber ile yıkıldık. Koronavirüsün İngiltere’de mutasyona uğramasının arkasından dünya gene alarm haline geçti. THY, önlem amaçlı İngiltere ve Hollanda uçuşlarını 48 saatliğine durdurma sonucu aldı.

Bunun yanı sıra yalnız bu ülkelere değil hem de, Fransa, İtalya ve Belçika üstünden yapılacak tüm uçuşların da askıya alındığı duyuruldu. Bunun akabinde İspanya’dan da benzer bir kararın çıkması da planlanıyor. Almanya’da ise hemen hemen mutasyona uğramış virüs görülmemesine karşın, İngiltere ve Cenup Afrika ile seferlerin durdurulduğu açıklandı.

Koronavirüs mutasyona uğradı

Daha COVID-19 için aşı çalışmalarının sürdüğü bir süreç içindeyken, yeni mutasyona uğramış koronavirüs salgını için önlemler derhal alındı. Türkiye Avrupa’dan pek oldukca ziyaretçiyi ağırlıyor.  Söz mevzusu mutasyon krizinin arkasından Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere’den Danimarka’dan Hollanda’dan ve Cenup Afrika’dan Türkiye’ye gerçekleştirilecek uçuşların geçici olarak durdurulduğunu deklare etti.

Mutasyona uğrayan yeni koronavirüs hakkında neler biliyoruz?

Mutasyona uğrayan bu yeni koronavirüsün ilk kez İngiltere’de görüldüğü aktarılıyor. Bilim adamlarının üstünde emek harcamalar hayata geçirmeye başladığı bu virüs söylenene gore eskisine kıyasla yüzde 70 daha bulaşıcı sadece daha ölümcül olduğuna dair bir bulgu hemen hemen yok.

Mutasyona uğraşmış yeni virüs İngiltere’nin arkasından Hollanda, Danimarka Avustralya, Belçika, Cenup Afrika ve İtalya‘da görüldü. Yüzde 70 daha süratli yayılan virüs için uçuş seferleri durduruldu. İlerleyen günlerde mutasyona uğramış bu virüs hakkında daha detaylı bilgiler elde etmeyi umuyoruz.

koronavirüsKoronavirüs mutasyona uğradı

#post_detail_content .tags_sdn_posts { margin-top:15px;height:36px;overflow:hidden; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a { border: 1px solid #ddd; background: #a5a5a5; color: white !important; padding:2px 10px; font-size:12px; font-weight:düzgüsel; display:inline-block; margin:2px; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a:hover { opacity:.7; }

 

faydanılan kaynak https://shiftdelete.net/koronavirus-mutasyona-ugradi-turkiyeden-ilk-tedbir