Koronavirüs salgını için yeni engellemeler geliyor!

Koronavirüs salgını bir süre daha devam edecek benzer biçimde duruyor. Uzmanlara nazaran her geçen gün daha çok kişiye bulaşan bu virüse karşı önlemlerin sıkılaşması gerekiyor. Dünya genelinde bilhassa ABD, İtalya ve İspanya benzer biçimde salgının hızla yayılmış olduğu ülkelerde tedbirler yeniden geri dönmüştü. Türkiye için kontrollü bir normale dönüş olsa da olay sayılarında artış yaşandığı için yeniden engellemeler geliyor. Sokağa çıkma yasağı geri mi geliyor? İşte koronavirüs salgını için yeni tedbirler:

Koronavirüs ile mücadelede yeni dönem duyuruldu!

Koronavirüs ile mücadelede yeni dönem duyuruldu!

Sıhhat Bakanlığı yetkilileri koronavirüs pandemisi elektronik bilezik ile denetim altına alınacağını deklare etti.

Koronavirüs salgını için yeni tedbirler

Türkiye’nin bir süredir gündem karmaşası içinde kendisine mühim yer gören koronavirüs salgını için bugün Cumhurbaşkanlığı Kabine’si toplandı. Bu kapsamda dün gerçekleşen Bilim Kurulu toplantısında virüsün seyri konuşulmuş ve yeni adımlar atılması gerektiği gündeme gelmişti. Hatta meydana getirilen bir ankette insanların yüzde 84’ü virüsün yayılmasını durdurmak adına sokağa çıkma engellemelerinin yeniden gündeme gelmesini istiyordu. Kısmen de olsa bu talep gerçekleşiyor.

Kabine toplantısında, karşı karşıya eğitimin çevrim içi eğitime döndürülmesi, sokağa çıkma engellemelerinin geri gelmesi ve restoranlara saat sınırlamasının geleceği aktarıldı. Hafta sonu ise engellemeler geliyor. Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde saat sabah 10.00 ile 20.00 saatleri arası haricinde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.

koronavirus-salgini-icin-yeni-tedbirler-00

Eğitimde ara tatile girilmişti. Açıklamalarda bu mevzuya da değinen Cumhurbaşkanı, eğitimin yıl sonuna kadar çevrim içi olarak devam edeceğini aktardı. Alışveriş bölgeleri, berberler, restoranlar saat 10.00 ile 20.00 arası açık duracak. Sinemalar yıl sonuna kadar kapalı duracak. Restoranlarda yalnız paket servisi meydana getirecek. Kıraathaneler bir süre kapalı duracak. Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanacak. Şehirlerimizin ana cadde ve meydanlarındaki sigara içme yasağı sürecek.

Gene geçen aylardaki benzer biçimde 65 yaş üstü için uygulanan sokağa çıkma uygulaması 20 yaş altına da uygulanacak.

koronavirüskoronavirüs salgını için yeni tedbirlerkoronavirüsü

#post_detail_content .tags_sdn_posts { margin-top:15px;height:36px;overflow:hidden; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a { border: 1px solid #ddd; background: #a5a5a5; color: white !important; padding:2px 10px; font-size:12px; font-weight:düzgüsel; display:inline-block; margin:2px; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a:hover { opacity:.7; }

 

faydanılan kaynak https://shiftdelete.net/koronavirus-salgini-icin-yeni-kisitlamalar-geliyor