Koronayı iyi mi atlatacaksınız? Testi çıktı

Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan ve 2020 senesinde tüm dünyayı etkileyen koronavirüs (Covid – 19) hastalığı için yeni bir kontrol ortaya çıktı. Türk bilim adamlarının da aralarında bulunmuş olduğu emekler sonrası, hastalığı iyi mi geçireceğinizi ortaya koyan yeni koronavirüs testi,  genetik yapının hastalığa yatkınlığını ölçüyor.

Yeni koronavirüs testi iyi mi çalışıyor?

Meydana getirilen bu araştırmaya bakılırsa, virüsün vücutta iyi mi seyrettiği hangi hastalarda daha ağır, hangi hastalarda daha hafifçe geçirildiğine ilişkin bulgular ortaya çıktı.

Pfizer CEO’su: ”Aşıdan sonrası için emin değiliz”

Pfizer CEO’su: ”Aşıdan sonrası için güvenilir değiliz”

Koronavirüs aşısı emekleri sürerken bazı haberler de ortaya çıkıyor. Bu haberler ışığında yeni aşılar ile alakalı yorumlar:

Bilhassa vücutta yer edinen interferon proteinin noksanlığı ya da bozulmasıyla beraber koronavirüs hastalığını daha ağır geçirme riski karşımıza çıkıyor şeklinde görünüyor.

DHA‘nın aktardığına bakılırsa, araştırmada yer edinen Türk bilim insanı Bahçeşehir Üniversite Hastanesi Medical Park Göztepe Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi‘nden Prof. Dr. Tahsin Yakut:
“Bu gende normalin haricinde bir değişim var ise bunun şiddetine bakılırsa koronavirüs kliniğinin daha ciddi seyredeceği öngörülebiliyor” açıklamasında bulunmuş oldu.

koronavirüs testi, yeni koronavirüs testi, koronavirüs

Prof. Yakut’a bakılırsa, koronavirüsün kişiler içinde değişik etkisinde bırakır göstermesinde genetik faktörler başrolde içeriyor. Yakut ek olarak, bilhassa son dönemde dünyada meydana getirilen araştırmaların da bu bulguyu desteklediğini deklare etti.

Bu mevzuda dünyada ve Türkiye’de meydana getirilen emekler sonrası interferon beta ve interferon alfa genlerinin ürettiği proteinlerin koronavirüs mücadelesinde mühim rol aldıkları ortaya çıktı. Bu genlerde problem olması ise hastalığın seyrinin ağır olmasına niçin oluyor.

Çin aşısında endişelendiren haberler

Çin aşısında endişelendiren haberler

Türkiye’ye de bu ay gelecek Çin’de geliştirilen aşı CoronaVac için ortaya tatsız bazı haberler ortaya çıktı. İşte aşı ile alakalı haberler:

Türkiye’de de meydana getirilen bu yeni koronavirüs testi ile beraber, DNA üstünden bu gen araştırılıyor. Ortalama 5-7 gün içinde ortaya çıkan sonuçlar, hastalığın seyri mevzusunda mühim ipuçları veriyor.

Sadece Prof. Dr. Yakut, bu testin sonucunda interferon geninin muntazam çalıştığının tespitinin,  hastalığı hafifçe atlatacağınıza yüzde yüz garantisi olmadığı uyarısında bulunuyor.

Covid-19koronavirüsKoronavirüs aşısıKoronavirüs testi

#post_detail_content .tags_sdn_posts { margin-top:15px;height:36px;overflow:hidden; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a { border: 1px solid #ddd; background: #a5a5a5; color: white !important; padding:2px 10px; font-size:12px; font-weight:düzgüsel; display:inline-block; margin:2px; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a:hover { opacity:.7; }

 

faydanılan kaynak https://shiftdelete.net/koronavirus-nasil-atlatacaksiniz-testi-cikti