Mutasyona uğrayan koronavirüs için müjdeli haber

Geçen yıldan beri savaşım ettiğimiz koronavirüs ilk kez İngiltere’de mutasyona uğramış bir halde karşımıza çıktı. Aşı çalışmalarının halen sürdüğü ve milyonlarca doz aşının ülkelere göndermiş olduğu düşünüldüğünde aşının, ‘mutasyona uğramış koronavirüs‘e karşı etkili olup olmadığı münakaşa mevzusu haline geldi. Almanya Sıhhat Bakanı Jens Spahn mevzu hakkında müjdeli haberi verdi.

Koronavirüs mutasyona uğradı! Türkiye’den ilk tedbir

Koronavirüs mutasyona uğradı! Türkiye’den ilk önlem

Koronavirüs mutasyona uğradı. Peki neler oluyor? Dünya mutasyon krizini çözmek için yeni kararlar alıyor. Türkiye’den de hamle geldi:

Mutasyona uğramış koronavirüs üstünde şu anki aşı etkili

Mutasyona uğrayan virüsün İngiltere’de keşfedildiğini ondan sonra bazı Avrupa ülkelerine de hızla yayıldığını duyduk.  Yüzde 70 oranında daha süratli yayılmış olduğu için kısa sürede sınır değiştiren yeni virüs, tedirginlik yarattı. Pek oldukca Avrupa ülkesi sınırlarını kapatma sonucu alırken, havayolu şirketleri de uçuşlarının büyük bir kısmını durdurma sonucu aldı.

Mutasyona uğrayan yeni koronavirüs bulgularının hemen hemen görülmediği Almaya’da ise Sıhhat Bakanı Jens Spahn tarafınca bir basın açıklaması yapılmış oldu. Basın açıklamasında, yaşanmış olan mutasyon hakkında endişelendiğini şu sebeple oldukca daha süratli yayılmış olduğu vurgusunu yapmış oldu. Bunun yanı sıra Robert Koch Enstitüsü’ne (RKI) ve Avrupalı yetkililere danıştığını aktaran Spahn, aşının bu mutasyona uğramış türe karşı da etkili bulunduğunu belirtti.

İngiltere şu anda ne durumda?

mutasyona ugramis koronavirus-00

Son duruma nazaran mutasyona uğramış ilk koronavirüsün İngiltere’de görülmesinin peşinden sıkı tedbirler alındı. İngiltere’nin dış dünyayla bir süre bağlantısının kesileceği duyuruldu. 21 Aralık ve 31 Aralık tarihleri geçerli olmak suretiyle tüm uçuşlar iptal edildi. Mutasyona uğramış virüs ülkenin başkenti Londra’da ve İngiltere’nin güneydoğusunda hızla yayılıyor. İngiliz yetkililer ise söz mevzusu bölgelere girişleri ve çıkışları yasakladığını duyurdu.

Son gelişimleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

aşı emek harcamalarıkoronavirüskoronavirüs aşı emek harcamalarımutasyona uğramış koronavirüsyeni koronavirüs

#post_detail_content .tags_sdn_posts { margin-top:15px;height:36px;overflow:hidden; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a { border: 1px solid #ddd; background: #a5a5a5; color: white !important; padding:2px 10px; font-size:12px; font-weight:düzgüsel; display:inline-block; margin:2px; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a:hover { opacity:.7; }

 

faydanılan kaynak https://shiftdelete.net/mutasyona-ugrayan-korona-icin-mujdeli-haber