NASA uzay seyahati başlıyor! İşte fiyatlar

Geçtiğimiz günlerde Crew-1 adlı ekip SpaceX Falcon 9 roketi ile uzaya gönderilmişti. Basın açıklaması meydana getiren NASA, Uzay Seyahati ve fiyat sıralaması ile ilgili informasyon verdi.

NASA’dan çarpışma uyarısı

NASA’dan çarpışma uyarısı

NASA, AST & Science’ın dünya yörüngesinde yerleştirmeyi organize ettiği SpaceMobile öteki uydularla çarpışma ihtimali olacağından kaygı duyduğunu deklare etti.

NASA uzay seyahati başlıyor! İşte fiyat sıralaması

NASA ve Japonya Uzay Araştırma Ajansı (JAXA) ortak emek harcaması olarak yürütülen vazife için  Internasyonal Uzay İstayonu’na ulaşan astronotlar, 6 ay duracak.

NASA uzay seyahati başlıyor

NASA Finans Direktörü Jeff DeWit tarafınca meydana getirilen açıklamada yeni fırsatları değerlendireceklerini belirtti. Yeni iş fırsatları için çalıştıklarını belirten DeWit, ” Daha ilkin değerlendirmediğimiz iş modellerini denemeye başlayacağız. Yeni açıkladığımız uzay seyahati sıralaması yardımıyla isteyen kişiler bu deneyimi yaşayabilecek. ” ifadelerini kullandı.

Senelik kaynaklarının ortalama yüzde beşi ticari iş modelleri için ayrılacak. Günlük 11.250 ile 22.500 dolar içinde değişen fiyat sıralaması açıklayan NASA, hususi astronot programını hayata geçireceklerinin altını çizdi.

Uzay turizmi yardımıyla oluşturulacak yeni gelir modeliyle beraber araştırma faaliyetlerini genişleteceklerini belirten yetkililer, potansiyel satın alan kitlesi için çalışmalarına devam edeceklerini söylemiş oldu.

Meydana getirilen açıklamalarda 11.250 dolar olan başlangıç fiyatının bir tek ziyaret için olduğu ve yanınızda götürmek istediğiniz malzemeler için 11.000 dolar daha ödemeniz gerektiği belirtiliyor. Ek olarak web kullanmak isterseniz 1 GB veri için 50 dolar ödemeniz gerekecek.

Yeni programın ne vakit başlatılacağı hemen hemen bilinmiyor. Hususi astronot programı ve fiyat sıralaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

nasaNASA uzay seyahatiNASA uzay seyahati fiyat sıralamasıNASA uzay seyahati fiyatıNASA uzay seyahati nedir

#post_detail_content .tags_sdn_posts { margin-top:15px;height:36px;overflow:hidden; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a { border: 1px solid #ddd; background: #a5a5a5; color: white !important; padding:2px 10px; font-size:12px; font-weight:düzgüsel; display:inline-block; margin:2px; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a:hover { opacity:.7; }

 

faydanılan kaynak https://shiftdelete.net/nasa-uzay-seyahati-basliyor-iste-fiyatlar