NASA’nın yeni çalışmasının kıymeti dudak uçuklatıyor

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA,  Mars ile Jüpiter gezegenleri içinde yer edinen ve 16Psyche adıyla anılan asteroidin üstünde bir emek harcama yapmış oldu. Demir ve nikel ağırlıklı madenlere haiz olduğu kabul edilen asteroidin tam anlamıyla incelenmesi içinse 2022 senesinde bir insansız uzay aracı göndereceği açıklandı.

Ermenilerden Elon Musk’a Türksat 5A mesajı!

Ermenilerden Elon Musk’a Türksat 5A mesajı!

SpaceX şirketinin e-posta kutusu, Ermenilerden gelen metinlerle doldu. SpaceX’in Türksat 5A uydusunu uzaya göndermemesi isteniyor.

16 Psyche için biçilen fiyat dudak uçuklatıyor

Meydana getirilen araştırmalar, Mars ve Jüpiter içinde dönen asteroid 16 Psyche’nin tahmini olarak 10 bin katrilyon şeklinde bir değere haiz bulunduğunu gözler önüne serdi. Bu miktar tüm dünya ekonomisinden fazla bir paraya denk geliyor. The Planetary Science Journal’da gösterilen araştırmaya bakılırsa, NASA’nın Hubble Uzay Teleskobundan alınan yeni görüntüler asteroidin daha yakından görüntüsünü bizlere sunuyor. 

16 Psyche

Bilim adamları, asteroidin güneş sistemimizin yaratılması sırasındaki oldukça sayıda çarpışmadan sonrasında kabuğunu ve manto tabakasını kaybeden eski bir gezegenin çekirdeğine ilişkin olabileceği yorumu yapıyor. Tam anlamıyla gerçek bir sonuca varmak ise 2 yıl sonrasına kalıyor. Zira NASA, onu yakından incelemek için insansız bir uzay aracı yollayacak.

16Psyche, ilk olarak 17 Mart 1853 tarihinde İtalyan gökbilimci Anniale de Gasparis tarafınca ortaya çıkarıldı. Adını da ruh tanrıçası olan Psyche’den aldı. Dünyadan ortalama 370 milyon kilometre uzakta olan asteroid, güneş sistemimizdeki en büyük nesnelerden biri. Patates şeklindeki yapının çapının ise 140 milyon metre civarında olduğu tahmin ediliyor.

NASA’nın söz mevzusu asteroid ile ilgili görevine dair detayları bu bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

16 Psycheasteroidnasauzay

#post_detail_content .tags_sdn_posts { margin-top:15px;height:36px;overflow:hidden; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a { border: 1px solid #ddd; background: #a5a5a5; color: white !important; padding:2px 10px; font-size:12px; font-weight:düzgüsel; display:inline-block; margin:2px; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a:hover { opacity:.7; }

 

faydanılan kaynak https://shiftdelete.net/16-psyche-icin-bicilen-deger-dudak-ucuklatiyor