Türkiye’de de testleri devam eden aşıdan müjdeli haber

Aşı denemeleri tüm dünyada hızla devam ediyor. Değişik ülkelerde değişik kontrol aşamaları geçiren koronavirüsü aşısı için dikkatler emekleri icra eden bilim insanlarında. Koronavirüs aşısı bir öteki adıyla CoronaVac aşısı için ilk sonuçlar geldi. Çin’de geliştirilen ve Türkiye ile beraber Brezilya ve Endonezya’da da üçüncü faz denemelerin devam etmiş olduğu aşıdan müjdeli haber geldi. CoronaVac birinci ve ikinci faz neticeleri kamuoyu ile paylaşıldı. Buna bakılırsa ilk sonuçlar ümit vadediyor.

Koronavirüs salgını için yeni kısıtlamalar geliyor!

Koronavirüs salgını için yeni engellemeler geliyor!

Koronavirüs salgını için yeni tedbirler alındı. Bu akşamki açıklamalarda sokağa çıkma yasağı, eğitimin iyi mi olacağı benzer biçimde mevzular yer aldı.

CoronaVac aşısı için umut veren sonuçlar

Dünya genelinde ortalama 56 milyon insana bulaşan ve her geçen gün daha çok kişiyi etkileyen koronavirüs için emekler sürmeye devam ediyor. Artık pek oldukca ülkede aşı hakkında hummalı bir emek verme sergileniyor. Çin merkezli Sinovac Biotech şirketi aşı açın ilk adım atanlardan. CoronaVac adıyla karşımıza çıkan aşının kontrol neticeleri paylaşıldı.

CoronaVacaşısının neticeleri Lancet Infectious Diseases isminde hakemli tıp dergisinde yayımlandı. Bu kapsamda aşının süratli bir halde virüse karşı yanıt verdiği ortaya çıktı. Uzmanlar ek olarak aşının koruyucu bir hususi durumunun de olabileceğini söylüyor. Aşının Türkiye’de Endonezya’da ve Brezilya’da çalışmalarının devam etmiş olduğu ve aşının tam tesirinin saptanması adına daha çok kontrol yapılması gerektiği belirtiliyor.

CoronaVac asisi-00

Aşı çalışmasında mühim adlardan birisi olan Zhu Fengcai, piyasaya çıkan verileri de değerlendirdi: “Elimizdeki sonuçlar CoronaVac’ın süratli bir halde 14 günlük bir süreçte iki doz verilerek dört haftada süratli bir halde bağışıklık sistemini güçlendirdiğini gördük. İnanıyoruz ki bu aşı, salgın süresince acil durum olarak kullanılabilecektir” diyor.

CoronaVacaşısı hakkında açıklamalarda bulunan bir öteki bilim insanı da Gang Zeng oluyor. Bu aşının hakkaten de mühim olduğuna değinen Zeng, dayanıklılık noktasında fark yaratacığını zira bu aşının günlük hayatta kullanılan buzdolaplarında saklanabileceğini söylüyor. Aşı bu aşamada 2 ve 8 santigrat dereceye kadar dayanıklı ve raf ömrü de 3 yıl.

İlerleyen günlerde üçüncü faz sonuçlarının da gelmesiyle nihai sonucun ortaya çıkması planlanıyor.

corona virüsCoronaVacCoronaVac aşısıcoronavirüskoronavirüs

#post_detail_content .tags_sdn_posts { margin-top:15px;height:36px;overflow:hidden; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a { border: 1px solid #ddd; background: #a5a5a5; color: white !important; padding:2px 10px; font-size:12px; font-weight:düzgüsel; display:inline-block; margin:2px; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a:hover { opacity:.7; }

 

faydanılan kaynak https://shiftdelete.net/turkiye-de-de-testleri-devam-eden-asidan-mujdeli-haber