Türkiye’nin koronavirüs karnesi: 28 bin 351 olay!

Türkiye de dünyanın boğuştuğu şeklinde koronavirüs ile savaşım ediyor. Bazı sıkı tedbirler alınmasının yanında ara sıra insanların tedbirlere uymaması sebebiyle olay sayılarında artış ortaya çıkabiliyor. Geçen hafta sonu yine geri dönen ev karantinasının peşinden bugün Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca yeni koronavirüs vakalarını deklare etti: 25 Kasım toplam olay sayısı 28 bin 351 oldu.

Koronavirüs hastaları için elektronik bileklik dönemi başladı!

Koronavirüs hastaları için elektronik bilezik süreci başladı!

Koronavirüs hastalarına elektronik bilezik takılması uygulamasına Kırıkkale’de geçildi. Eğer bilezik çıkartılırsa para cezası verilecek.

25 Kasım toplam olay sayısı açıklandı

Olay sayısında bilhassa büyükşehirlerde artış bulunuyor. Sıhhat Bakanı Koca, bundan bu şekilde hasta sayısı yerine tüm olay sayılarını açıklayacağını söylemiş oldu. Semptom gösteren ve göstermeyen toplam hasta sayısını 28 bin 351 olarak açıklayan Koca, ülkelerin sosyoekonomik düzeyler, geçmiş tecrübeleri ve imkânlarına nazaran değişik şekilde virüsle savaşım ettiğini altını çizdi. Bakan, “Türkiye sıhhat sistemi pandemiyi sürpriz olarak karşılamadı. Vatanımızda hastalık görülmesi üstüne yoğun bir savaşım dönemine girdik” diyerek açıklamasına devam etti.

Temmuz ayından beri hasta terimini kullanmayı tercih ettiklerini vurgulayan Koca, dünyadaki hasta karşılaştırmalarında uyum sağlamak, risk taşıyan ağır vakaların sayısını paylaşmayı uygun gördüklerini söylemiş oldu. Hastaların hastanelerde yük oluşturan kısmının hastaneye yatmak durumunda olanlar bulunduğunu söylemiş oldu. Bunun yanı sıra ağır hastaların da yoğun bakımda olan hastalar olduklarını belirtti.

25 Kasım toplam vaka sayısı

Açıklanmış olduğu kadarıyla bugün toplamda 164 bin 547 kontrol yapılmış oldu bu testlerin peşinden hasta sayısı 6 bin 814 olurken, semptom göstermeyen hastalar da dahil edildiğinde toplam olay sayısı 28 bin 351 oldu. Bugün 168 kişinin de yaşamını kaybetmiş olduğu duyuruldu. Bu Türkiye’deki koronavirüs kaynaklı en yüksek günlük vefat sayısına denk geliyor.

Salgının başından beri büyükşehirlerde alınan bazı koronavirüs önlemleriyle gündeme gelen Türkiye’de en fazla vakanın çıkmış olduğu şehirler; İstanbul, İzmir ve Bursa oluyor. Büyükşehirlerde ilerleyen dönemde tedbirlerin alınması planlanıyor.

25 Kasım toplam olay sayısı 28 bin 35128 bin 351bugün toplam olay sayısı kaçkoronavirüskoronavirüs ile savaşımtoplam olay sayısı

#post_detail_content .tags_sdn_posts { margin-top:15px;height:36px;overflow:hidden; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a { border: 1px solid #ddd; background: #a5a5a5; color: white !important; padding:2px 10px; font-size:12px; font-weight:düzgüsel; display:inline-block; margin:2px; } #post_detail_content .tags_sdn_posts strong a:hover { opacity:.7; }

 

faydanılan kaynak https://shiftdelete.net/turkiye-nin-koronavirus-karnesi-28-bin-351-vaka